Ekspertai paaiškina
Saugumo lapas
Apie projektą
Siūlyk savo idėją!

Ką daryti, kad Lietuvoje būtų saugiau?

Konkursas baigėsi


Ačiū, Jūs idėja išsiųsta.

Du kartus per mėnesį keturių didžiausio palaikymo sulaukusių idėjų autoriai bus apdovanoti „Saugu“ marškinėliais.

Visas konkurso taisykles rasite čia.

Siūlomos idėjos

Balsuoti gali tik registruoti „Delfi“ vartotojai. Registruotis

Manau, kad mūsų tikslas turi būti minimum 5% nuo BVP gynybai. Ir tada galėtume kalbėti apie tai, kad mes kažkaip galime lygiuotis bent jau į mūsų artimiausią galingiausią kaimynę Lenkiją. Nes jeigu lenkai gali rinkti 5% ar 6%, mes privalome tai daryti.
– Arūnas Valinskas
Mes turėtume rengtis kaip pigiai pasidaryti ginklų, kaip kovoti gatvių mūšius, kaip ginti pasienio įtvirtinimą vieną dieną. Būti šiuolaikiška kariuomenė. Mes turėtume gaminti minas, tą ką galime pritvirtinti prie dronų.
– Rimvydas Valatka
Saugią Lietuvai valdžią
-Žmonių valdžią išsirinkti, kuri įvestų tvarkos ir saugios politikos sistemą!!!
– Juozas
5
Balsuoti
Tai mano draugo DI atsakyma( netaisytas)
GPT-4o mini
Štai septynios inovatyvios idėjos, kaip galime užtikrinti, kad mūsų šalis išliktų saugi ir stipri, kai kiekvienas iš mūsų – politikai, verslas ir piliečiai – gali prisidėti prie šios misijos:

1. Bendruomenių saugumo programos: Sukurkime bendruomeninių grupių iniciatyvas, kurios skatintų piliečius dalytis informacija apie vietos saugumą. Tai gali būti reguliarūs susitikimai, kurių metu aptariamos aktualios problemos ir sprendimai.

2. Profesionalūs žurnalistų tyrimai: Padėkime žurnalistams ruošti gilesnius ir objektyvius reportažus saugumo temomis. Tai leistų piliečiams gauti patikimą informaciją ir suprasti galimas grėsmes bei sprendimus.

3. Diskusijų forumai: Sukurkime virtualius forumus, kur kiekvienas galėtų dalyvauti saugumo temomis. Ekspertai galėtų atsakyti į klausimus, o piliečiai galėtų dalytis savo mintimis ir patirtimi.

4. Saugumo švietimo programos: Organizuosime seminarus ir mokymus, padedančius piliečiams suvokti, kaip prisidėti prie bendro saugumo. Galime mokyti, kaip atpažinti įtartinus veiksmus arba kaip reaguoti kritinėse situacijose.

5. Savitarpio pagalbos tinklai: Skatinkime bendruomenių iniciatyvas, kurių metu žmonės galėtų teikti paramą vieni kitiems. Tai ne tik suteiks saugumą, bet ir sustiprins socialinius ryšius.

6. Ekspertų komentarai: Sukurkime platformą, kur ekspertai galėtų dalytis savo mintimis apie šiuolaikinius saugumo iššūkius. Tai padės visuomenei geriau suprasti, kaip daugelyje sričių galima aktyviau veikti.

7. Veiksmų komisijos: Įsteikime komisijas, į kurias įeitų politikai, verslo lyderiai ir visuomenės nariai. Šios komisijos galėtų reguliariai susirinkti ir kurti konkrečius veiksmų planus, kaip stiprinti mūsų šalies saugumą.

Svarbiausia, kad kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie saugumo. Mes turime galimybę ir atsakomybę skirti laiko ir pastangų, kad taptume aktyviais šios misijos dalyviais. Pasitikėkime savimi ir viena kitu – kartu galime sukurti saugesnę ateitį! ????
– Jolanta
8
Balsuoti
Ismaniuosius mobiliuosius telefonus praturtinti dar vienu sek tikslumu paspaudziamu mygtuku - garsine aliarmo SOS f-ja.
– Vida
15
Balsuoti
Kiekvienas turi būti atsakingas
– Anzelika Lubinskiene
10
Balsuoti
Nerinkti į valdžią senų pažiūrų,stagnacijos paliestų politikų. Tada pinigai eis ten kur reikia,bei rimti politikai nukreips srautus į Lietuvos saugumo integraciją. Tai tik pirmas veiksmas saugumo palaikymo linkme...
– Audronis
6
Balsuoti
Idiegti daugiau stebėjimo kameru prie tiltu,parkuose ,kad dingus jauniems žmonėms galėtu peržiūrėti įrašus ir greičiau reaguoti į situaciją.
– Dana
4
Balsuoti
Vietoj to, kad ilgai ir nuobodžiai postringautume, reikia įvesti visuotinį NT mokestį. VISŲ mokamą. Visą jį skirti konkrečios ginkluotės įsigijimui. Baigtųsi ir tokie kvaili idėjų konkursai. Dixi.
– Jurga
4
Balsuoti
Saugumas - siekiamybė. Saugumas nėra duotybė. Saugumas nėra paprastai pasiekiamas ir paprastai įgyvendinamas. Mūsų tautai trūksta vienybės, esame susiskaldę įvairiais klausimais: parama Ukrainai, užsienio politika (plačiąja prasme), dalis Lietuvos gyventojų yra prorusiški ir tai yra visų mūsų atsakomybė. Galima daug postringauti ir galvoti apie priežastis, dėl ko taip yra, bet manau turėtume investuoti ir į vienijančias akcijas: įvairūs visuomenės veikėjai galėtų organizuoti renginius, kurių pagrindinė mintis būtų ne žmonių mąstymo skirtumų ir kitų pasaulėžiūros aspektų peikimas, kaip dabar yra įprasta, kitaip mąstantys žmonės yra stumiami į paraštes vadinami įvairiais epitetais. Kitaip mąstai = vatnikas, nesvarbu apie kokį kritinį aspektą kalbėtume (lgbtq, tradicinės vertybės ir t.t). Renginiai turėtų būti akcentuoti į skirtingai mąstančių žmonių panašumus, parodyti, kad visi esame Lietuviai ir priimame vienas kito nuomonę įvairiais klausimais, neteisiame, dėl to ir esame viena tauta, su savo skirtumais ir savo panašumais, Nekalbu apie ekstremumus, nes tokių žmonių tikrai yra ir jų nepakeisi, bet kai kurie žmonės dairosi į rytus, nes nebepritampa prie dabartinės cancel kultūros. Tik juos išgirdę ir parodę, kad juos priimame tapsime saugesni. Dieną X, nesinorėtų į nugarą tikėtis kulkos iš tautiečio. Manau per tokias akcijas turime šansą, kad jie pakeis nuomonę ir tapsime vieningesni ir kartu saugesni
– Rokas
7
Balsuoti
Neužsimerkti, jei matote, kad kažkas vyksta jūsų aplinkoje. Ar neturėtume pradėti rūpintis saugumu kiekvienas savo kaimynystėje?
– Loreta Puskunigė
3
Balsuoti
Ryšys,kuriuo galima pasitikėti.
– Jūratė
3
Balsuoti
Po 20 val policija turėtų patruliuoti Vilniaus miegamuosiuose rajonuose, daug užpuolimų vyksta kiemuose. Retenybė pamatyti policininką ar patrulio mašiną po 20 val. Taip pat edukuoti maisto išvežiotojus - užsieniečius, kurie duodasi ant šaligatvių be šviesų, nenormaliu greičiu ir nesilaikydami jokių taisyklių, nuolat keldami pavojų. Prieš keletą dienų šaligatviu (!) dideliu greičiu važiavo motociklas. Pėstieji ant šaligatvių jaučiasi nesaugūs.
– Edita
4
Balsuoti
Siūlau optimizuoti jau turimus valstybės resursus bent 30 % juos skaitmenizuojant, pasitelkiant IT ekspertus ir mažinant biurokratinius procesus. Sutaupytus pinigus investuoti į gynybą neapkraunant piliečių papildomais mokesčiais.
– Vytautas
6
Balsuoti
Grieztinti atsakomybe uz smurtinius nusikaltimus, grazinti policija i gatves patruliuot.
– Kristupas
3
Balsuoti
Tai galbūt kaip tik nieko nedaryt, išlikt negatyvus, neparodyt įdomumo į tai... :)
– Lukas
2
Balsuoti
Mokyti lietuvius valdyti bepiločius orlaivius.
– Indrė
5
Balsuoti
Pakelti atlyginimus policininkams, mokyti visuomene kad nebutu abejingi,kad butu pagarba seneliams ipaç transporte.Internete turetu buti cenzura kad zmoniu ne viliotu sukciai pvz. I kriptovaliutu platformas .Zmones patiki ipac kada ahferistai tikina kad dirbtino intelekto platformas patikrino asmeniskai Delfi zurnalistai.As pati perskaiciau 2 tokius straipsnius feisbuke.Turi buti tvarka.
– Irena
3
Balsuoti
Reikia kooperuotis su Šiaurės šalimis gynybos srityje.
– Jurgis
3
Balsuoti
Ši Jūsų įdėja nebloga. Tačiau ar ši įdėja liks tik popieriuje parodys kaip šią įdėją Jūs vystysite toliau. Kiekvieno žmogaus saugumas pirmiausia grindžiamas valstybės saugumu. Valstybės saugumas, nuo jos piliečių motyvacijos ją ginti, jos ekonominės galios, kuri daro tiesioginę įtaka jos karinei galiai. Daugiau nei prieš penkis metus, kandidatuodamas rinkimuose į Lietuvos valstybės prezidento postą, savo programoje buvau įrašęs, jog Lietuva per penketą metų gali bent du ar net tris kartus padidinti savo BVP, jos gyventojų pragyvenimo lygis pasiekti Vokietijos gyventojų pragyvenimo lygi. Tačiau Lietuvoje neatsirado blaivių, norinčių valstybei tokių permainų jėgų, nei žiniasklaidos priemonių, norinčių bent išgirsti, padiskutuoti ar tai iš viso įmanoma, kaip tai įmanoma. Visi Jūs pasirinkote popierinės valstybės gerovės popierinį modelį. O tai ir yra ko Jūs siekėte ir ką turime dabar. Gaila, tačiau Jūs net nesuvokiate, jog visa tai veda prie visiško ir negrįžtamo Lietuvos valstybės sunykimo. Ne veltui sakoma, jog pati didžiausia nedorybė tai imtis darbų, kurių tu nemoki, jeigu ne dar blogiau....
– Alfonsas
3
Balsuoti
Didinti kariuomenės rėmimą daugiau palaikyti Ukrainą isigyti daugiau karo teknikos
– Raimondas
5
Balsuoti
Lengvinti sąlygas dėl užpuoliko sužalojimo būtinosios ginties atveju.
– Naglis
1
Balsuoti
Gyventojų nedeklaruojamus GPM (2022 m. galimai nedeklaravo apie 45-60%) tikslingai skirti krašto apsaugai užmiesčio gyventojų gynybos parengimui stiprinti.
– Agnė
2
Balsuoti
Ne paslaptis, pasaulyje plačiai žinoma, jog ginklų gamyba po nerkotikų pagal pelningumą užima antrą vietą. Ir iš tiesų. 155 mm haubicosn sviedinys iki karo Ukrainoje kainavo 2,5 tūkstančio dolerių. Karui įsismarkavus jo kaina pakilo iki 5 tūkstančių. Paskutiniuoju metu jau kalbama apie 7 - 8 tūkstačius . Kodėl ekonomiškai klesti Izraelis? Kodėl jo gyventojų pragyvenimo lygis yra vienas aukščiausių pasaulyje? Vienam gyventojui tenkančio BVP užima 13 vietą pasaulyje.Jie gamina daugybę rūšių ginklų, Kas per valstybė yra Izraelis? Tai beveik tris kartus mažesnė valstybė už Lietuvą. Įsikūrusi tik 1948 m. ir turėjusi tik 700 tūkstančių gyventojų. Jau po įsikūrimo buvo užpulta siekiant ją sunaikinti. Tačiau karą laimėjo. O jau po sekančių 19 metų, per 1967 m. karą su trimis kaimyninėmis valstybėmis karą laimėjo ir užgrobė didelius kaimyninių valstbių teritorijų plotus. Kodėl taip sekėsi ir tebesiseka Izraeliui, kurio priešininkai buvo ginkluoti tos pačios Rusijops ginkluote? Todėl, kad tai buvo Izraelio valstybės išlikimo klausimas. Kodėl nuo kiekvieno epušės lapo sušlamėjimo draba Lietuva? Todėl, kad ją valdo nieko neverti politikai. O dabar siūlomas tikriausiai būsimas premjieras teistas už sukčiavimą ir korupciją, dar būdamas tos pačios partijos lyderiu nesutiko net siekti, kad Lietuva gynybai skirtu bent 2,5 procento nuo BVP. O šiandien jis kandidatas į premjierus. Jeigu iki prieškario Lietuva kūrė savo aviacijos pajėgas, šiandien, per 35 Nepriklausomybės metus neišmoko pasigaminti ne tik patrankų, haubicų, šarvuočių, bet net minosvaidžio ar 155 mm. sviedinių. Karas Ukrainoje tiesiog sakyte sakė "pradėkite gaminti ir tais gaminiais, o ne pinigais remkite Ukrainą". Norime ar nenorime vėl lenda į galvą Kubilaus ištarti žodžiai: kam ta gamyba, viską nusipirksime" Iki šiol Lietuva nieko padoraus iš ginybos priemonių negamina. Visus pinigus valdžia planuoja išgauti iš ir taip skurstančių Lietuvos verslų, iš mažiausias pajamas gaunančių savo piliečių, nes nieko protingesnio nesugeba. O kokia tada bus Lietuvos piliečių motyvacija ginti tokią Lietuvą? Todėl man šiurpu girdint, kai Lietuvos tikri patriotai ima abejoti ar verta ginti tokią Lietuvą. Su tuo kategoriškai nesutinku. Kokia ji bebūtų tačiau Lietuva mums visiems vienintėlė lyg motina. Todėl ją visi privalome ginti visomis jėgomis. O su tokia valdžia turi būti atskira kalba. Vienas iš būdų per rinkimus...
– Alfonsas
4
Balsuoti
Jeigu priešą įsileisime į savo miestų gatves tai jau bus tragedija. Koreguojamosios sklandanęios bombos, sveriančios po toną ir daugiau gali nušluoti ištisus pastatus su visais gyėjais. Priešą reikia stabdyti vos šiam peržengus valstybės sieną. Šiandieninėje karyboje didelę reikšmę daro dronai. Būtina nedelsiant pradėti dronų gamybą Lietuvoje. Į vidurinių mokyklų, kolegijų, universitetų mokymo programą būtina įjungti karinį parengimą, kur vyresniųjų klasių moksleiviai įgytų karybos žinių pagrindus, galimai išmoktų pilotuoti ir taptų dronų operatoriais. O dronų gaminti reikia ne dešimtimis ar šimtais, o šimtais tūkstančių ar net milijonais, kad galimo konflikto metu į kiekvieną ataką galimą būtų pasiųsti bent po tūkstantį dronų.
– Alfonsas
3
Balsuoti
Jaustis saugiai,tik tada ,kai klausai radiją ir priimti informaciją,kuri įspėja ,kada būti pasiruošus,bet kokioje situacijoje,išlikti budriam.
– Marija
4
Balsuoti
Mokymai piliečiams, kurie skatina prisidėti, kadangi kiekvienas turime tam tikrų žinių, tik gal nenutuokiame kaip iki galo galėtume prisidėti.
– Austėja
3
Balsuoti
Jokiais būdais neįsileisti užsieniečių iš trečiųjų šalių. Kelia didelę grėsmę lietuvių tautos identitetui ir žmonių saugumui. Pažiūrėkite, pvz. kas atsitiko Švedijoje ar Prancūzijoje - žmonės bijo dienos metu į lauką išeiti.
– Jonas
2
Balsuoti
Pagrindinis putino ginklas prieš Vakarus yra melas, dezinformacija t . y. protų užvaldymas. JAV jo troliai meluoja angliškai, Vokietijoj jo troliai meluoja vokiškai, Prancūzijoj jo troliai meluoja prancūziškai, o pas mus ,Baltijos šalyse putinas rado vietnių, žinančių vietines kalbas, Gruzijoj yra Ivanašvilis, o Lietuvoj , tokiu ivanašvilių ,galimai net keli , jiems galimai dirba net ir profesionalūs žurnalistai. LIETUVAI reik aiškaus suvokimo , kad melas , dezinformacija, rusiško naratyvo skeidimas nėra laisvas žodis, ar kita nuomonė. I deja - info saugumas , žmonių švietimas .
– Vilmantas
3
Balsuoti
Sekti Izraelio pavyzdžiu, bei naudotis Ukrainos patirtimi: 1. Sukurt Iron Dome analogą Lietuvoje. 2. Į krašto gynybą įtraukti kiekvieną pilietį. 3. Skatinti karinių technologijų vystymą Lietuvoje. 4. Investuoti į nebrangių, bet efektyvių gynybos priemonių kūrimą. 5. Užuot laukus pagalbos, prisiimti atsakomybę.
– Minvydas
3
Balsuoti
Pradeti nuo saves kai mes zigsneliais pradedami rupintis savo saugumu kuriame kitokia aplinka
– Saulius
2
Balsuoti
Nutikus dienai X nežinome kaip elgsimės. Vieni panikuos, kiti išliks šalti ir gebės priimti adekvačius ir būtinus sprendimus. Siūlyčiau ne "gazdinti" žmones, jog reikia čia primygtinai būti pasiruošusiems, ne kalbėti apie politini sauguma, nes politiniai saugumo reikalai ir civiliniai labai skirasi, o tiesiog remtis realiais pavyzdžiais. Turim nemažai skaudžių patirčių iš kitų šalių, matom realia situacija ir galime darytis išvadas kaip jie reagavo. Ką, neturejo jie lt72 puslapio alternatyvos, kur buvo visa informacija, mokymų? Jie viską tapatį turėjo ką dabar turime mes, tai pažiūrėkime kas ten kaip veikė ir išvis ar veikė, o jau tada darykime išvadas ir priimkime sprendimus. Joks BVP, karinis perengtinumas nepadės, čia materealus dalykai. O geriau remkimės pavyzdžiais ir ugdykime civiline išmone.
– Gabrielius
1
Balsuoti
Investicijos į socialines paslaugas ir jaunimo užimtumą. Skatinti programas, skirtas socialiai pažeidžiamiems asmenims ir jaunimui, kad sumažėtų nusikalstamumo rizika. Remti jaunimo veiklas ir užimtumo programas, kurios padėtų jiems turėti daugiau galimybių bei užimtumo.
– Ernesta
1
Balsuoti
Vidaus saugumas net svarbesnis už išorinį. Todėl reikia stiprinti VRM, STT, VSD, MD, KD, VAT ir kitas statutinis tarnybas. Tam taip pat kaip Krašto apsaugai turi būti numatytas % nuo BVP. Koks jis turi būti, reikėtų politikams išsiaiškinti.
– Saulius
1
Balsuoti
Kad Lietuvoje būtų saugiau, galima imtis kelių priemonių, susijusių tiek su valstybės politika, tiek su visuomenės sąmoningumu ir socialiniu atsakingumu. Štai keletas būdų, kaip didinti saugumą šalyje: 1. Stiprinti teisėsaugą: Investavimas į policijos ir kitų teisėsaugos institucijų mokymus, modernią įrangą, bei technologijas gali padėti efektyviau reaguoti į nusikaltimus ir užtikrinti jų prevenciją. 2. Skatinti bendruomenės dalyvavimą: Saugumo jausmą dažnai stiprina aktyvi, įsitraukusi bendruomenė. Saugumo patruliai, kaimynų budrumo grupės ir renginiai, kuriuose aptariamos saugumo problemos, gali padėti kurti stipresnį saugumo jausmą. 3. Gerinti švietimą ir sąmoningumą: Edukacija apie kibernetinį saugumą, prevenciją nuo priklausomybių, konfliktų sprendimą be smurto gali padėti išvengti nusikalstamumo šaknų. Švietimo programose verta skirti daugiau dėmesio emocinio intelekto ir bendruomeniškumo ugdymui. 4. Investuoti į socialines programas: Skurdo ir socialinės atskirties mažinimas gali sumažinti nusikalstamumo riziką. Parama šeimoms, įtraukimas į sporto ar meno veiklas, socialinių paslaugų prieinamumas padeda jaunimui išvengti nusikalstamos aplinkos ir rasti teigiamų veiklų. 5. Didinti kibernetinio saugumo priemones: Atsižvelgiant į tai, kad daugelis nusikaltimų vyksta internetu, būtina stiprinti kibernetinio saugumo infrastruktūrą ir švietimą. Kuo daugiau žmonių žinos, kaip apsaugoti savo duomenis, tuo sunkiau bus nusikaltėliams juos išnaudoti. 6. Stiprinti psichologinės pagalbos prieinamumą: Pagalbos centrų ir programų prieinamumas žmonėms, kurie turi emocinių ar psichologinių sunkumų, gali užkirsti kelią smurtiniam elgesiui ar nusikalstamumui, jei šie žmonės sulaukia reikalingos paramos. 7. Sąžininga ir skaidri teisingumo sistema: Teisingumo sistema turėtų būti sąžininga ir prieinama visiems. Greitas ir teisingas bylos sprendimas gali mažinti nusikalstamumą ir skatinti pasitikėjimą institucijomis.
– Gabija
4
Balsuoti
Mokyklose labai reikėtų skatinti skautų judėjimą, kraštotyros būrelius (remiantis Ant. Maceinos knyga „Tautinis auklėjimas", kurią visiems pedagogams reiktų perskaityti ir aptarti. nes ten daug rašoma apie patriotiškumo ugdymą.) Siūlyčiau kuo greičiau mokyklose ir aukštosiose mokyklose įvesti civilinės gynybos ar karinio parengimo kursą vaikinams ir merginoms. (mokykloms talkinti gal galėtų, pvz. krašto apsaugos savanoriai?)... Per LR ambasadas ir atstovybes tarptautinėse organizacijoje telkti ir vienyti užsienyje gyvenančius lietuvius, aiškinti padėtį, skatinti jų aktyvumą domėtis ir padėti Lietuvai visokiais būdais., (žinoma, nepamirštant tiesioginio darbo...)
– Reda
3
Balsuoti
Į Lietuvą neįleisti nelegalių migrantų. Sustiprinti valstybės išorės sienas, griežtinant bausmes už pažeidimus - organizuotus didelių žmonių grupių bandymus patekti į šalį traktuoti kaip valstybės užpuolimą ir jį stabdyti visomis turimomis priemonėmis - jei kyla pavojus pasieniečiams - ir ginklu. Deportuoti visus nelegalius migrantus į ten iš kur atvyko į Lietuvą. Uždrausti islamo religiją - nes tai teroristų religija.
– Edgaras
2
Balsuoti
1.Reikia apsaugoti ar reikalauti, kad savininkai Orlen gamykloje apsaugotų, jos pagrindinį chemijos procesų bokštą, ukrainiečiai ir rusai tai daro įvairiais būdais, kadangi toje gamykloje tai svarbiausias proceso elementas be kurio naftos produktų gaminimas neįmanomas. 2. Reikia imtis priemonių techniškai apsaugoti elektros ir šilumos tinklus, padaryti atjungimo stotis, kad dėl subombardavimo vienoje vietoje- būtų apsaugoma likusi infrastruktūra. 3.Pagaliau pradėti nacionalinio pasipriešinimo mokymus, turim kiekvienas išmokti kovoti, mokėti būti naudingu kovoje.
– Artūras
4
Balsuoti
Skirti daugiau lėšų policijos darbui - reikia daugiau pareigūnų , kad į iškvietimus butų galima reaguoti nedelsiant ir neskirstant pagal svarbą. Neabejotinai ir bausmių griežtinimas už tyčinius nusikaltimus , kalinių įdarbinimas visuomenės labui
– Jolita
3
Balsuoti
Saugumas visų pirma turi prasidėti nuo to, kad kiekvienas pilietis elgiasi tinkamai, todėl reikia: Išugdyti augančioje kartoje ir kiekviename žmoguje pamatines vertybes: Atsakomybę, Pažangą, Bendradarbiavimą ir pasiekti, kad Lietuva taptu geriausia šalis dirbti ir gyventi.    Jei, pvz. išugdysime kiekviename žmoguje vertybę Atsakomybę, tai jis elgsis su savo sveikata, su artimųjų sveikata atsakingai. Jis nekels grėsmės kitiems.: nevairuos išgėręs, nesmurtaus prieš sutuoktinį, laikysis KET ir t.t.  Todėl visi gyvensime saugiau
– Mykolas
4
Balsuoti
Laba diena, noriu pasiūlyti aukščiausiems mūsų valdžios atstovams į Saugumą žiūrėti, atstovaujant valstybės ir piliečių interesus, verčiau nei partinius. Šiame, geopolitiškai įtemptame laikotarpyje, net svarstyti Krašto apsaugos ministro pozicijos suteikimą Šakalienei yra įrodymas, kad šiuo metu atstovaujama yra ne viešajam interesui. Mūsų valstybėje veikia puikūs tos srities profesionalai, galbūt ir nepartiniai asmenys ar kitos partijos nariai. Siūlau politikams rinktis kompetetingiausią šiai sričiai žmogų, o ne būtinai partinį, kuris tiktų iš dalies. Mūsų saugumas - Jūsų rankose. Pagarbiai., Evelina Kaveckienė
– Evelina
3
Balsuoti
Labai paprasta. Uždaryti sienas su rusija ir baltarusija. Nutraukti bent kokį tranzitą
– Mantas
2
Balsuoti
• Užminuoti ar paruošti minavimui tiltus su rusija; • Pilnas sienos su kaliningradu įtvirtinimas , kad būtų nepraeinama ir nepravažiuojama - tvoros, grioviai, ežiai, ir t.t. • Pirmoji grandis bus pasieniečiai - tad juos reikia aprūpinti ir apmokinti automatiniais šaunamaisiais ginklais, prieštankiniais, dronais ir kovos mašinomis; • Sumažinti rusų tranzitą per Lietuvą iki tarkime 5-6 val, pilnai pakankama, kad įveikti atstumą nuo vienos sienos iki kitos;
– Lukas
2
Balsuoti
Norin, kad Lietuvoje būtų saugiau reikia visoje šalyje, įskaitant ir regionus, pvz. bibliotekose organizuoti kuo daugiau kontaktinių susitikimų su saugumo ir krašto gynybos atstovais.
– Audronė
3
Balsuoti
Atpigint maisto produktus,mokesčius ir žmonės vis po kažkiek turi skirti šalies gynybai
– Perlaitis
3
Balsuoti
Trūksta pinigų - peržiūrėti muziejų veiklą , pvz. Rumšiškių muziejus, kuriame 10 renginių per metus, o dirba 100 žmonių. Įsigyti priešraketinį skydą, žmonių gyvybes reikua saugoti , o ne siūsti į fronto mėsmalę. Mes tiesiog, neturim źmonių. Nelaukiant statyti betonines užkardas nuo tankų. Ačiū
– Reda
3
Balsuoti
Siulyčiau drausti Lietuvoje TikTok gyvas transliacijas, tai yra kažkas baisaus. Vaikai mato iškrypelius ir labai neadekvačius žmones. Suaugusiam žmogui tai stebėti taip pat nėra įmanoma. O trasliuotojai dar ir pinigus iš žmonių traukia.
– indre
3
Balsuoti
Siulyčiau drausti Lietuvoje TikTok gyvas transliacijas, tai yra kažkas baisaus. Vaikai mato iškrypelius ir labai neadekvačius žmones. Suaugusiam žmogui tai stebėti taip pat nėra įmanoma. O trasliuotojai dar ir pinigus iš žmonių traukia.
– indre
0
Balsuoti
Sveiki, aš tik pacituosiu Karlą Gustavą Manerheimą. Kas jis toks turbūt nereikia pristatinėti, nes jei aš Manerheimo žodžius sakysiu kaip savo tai būsiu apšauktas putinistu, promaskvietišku, prorusišku ir dar velniai žino kuo. Taigi jis pasakė "Prieš mėtant didžiulius pinigus gynybai, reikia sukurti tokį gerovės lygį žmonėms, kurį jie norės ginti".
– Gintas
3
Balsuoti
Manau, visi kasdien jaustumemes tikrai saugiau, jei "virsu imtu" ne didziai gerbiamu Seimo ir Prezidenturos 'virsuniu' ambicijos, o nuosirdi empatija ir noras susikalbeti net ir taip vadinamose 'padetyse be iseities'. Ir konsruktyvus dialogai. Kaip toje psk. - viena rykstele perlauzti - lengva, o ju pundeli - jau ne...
– Mune Ju
3
Balsuoti
Saugumas turėtų prasidėti eilinę dieną, eilinėje gatvėje. Gal reikėtų daugiau reklamos per televiziją rodyti, kaip žmonės padeda vieni kitiems paprastose situacijose (palaiko duris, jei mato kad žmogaus rankos užimtos, artėjant prie gatvės sankirtos “ užmesti akį” ir į kitus žmones, kurie per telefonus nieko nemato ir pan.), būti mandagiems( Ačiū, prašau), būti tolerantiškiems ( ne pulti filmuoti ir šaipytis). Turėtume pradėti nuo pagarbos vieni kitiems. Tą turėtų daryti mūsų valstybė pirmiausiai pasitelkusi žiniasklaidos priemones. Iš to išeitų, kad atsitikus bet kokiai nelaimei žmonės būtų geresni, saugesni, padėtų ir nugaros vienas kitam neatsuktų. Viskas prasideda nuo elementarių dalykų.
– Kristina
3
Balsuoti
Sveiki, Idėja paprasta,- šviesti švietimo įstaigose. Nuo mažiausių darželinukų iki mokyklinukų. Saugiau keliauju kasdien į švietimo įstaigą, išeinu iš namų saugiu takeliu, atidus kelyje su tėvų mašina važiuojant, saugi aplinka įstaigoje. Nuo mažų dalykų iki didelių pavyzdinių darbų aplinkiniams ????.
– Sandra
0
Balsuoti
Saugos kambarys LIETUVOJE Izraelio pavyzdžiu Pagal Rusijos karo patirtį Ukrainoje siūlau ruoštis agresijai. Izraelio gyventojams prireikia 5–10 minučių, kad pasiektų viešąją slėptuvę ar priedangą, tačiau raketos pasiekia daug greičiau. Vadinasi, gyventojai turi tik 20 sekundžių, kad surastų priedangą. 1993 metais Izraelio valdžia įpareigojo statytojus visuose gyvenamuosiuose ir visuomeniniuose pastatuose suprojektuoti įtvirtintas patalpas – mamadas. Į jas galima patekti per kelias sekundes neišeinant iš buto. Saugos kambariai kiekviename bute ar viešajame pastate yra veiksminga priedanga nuo smūginių bangų ir raketų nuolaužų. Šioms patalpoms keliami specialūs reikalavimai: • plotas turi būti ne mažesnis kaip 9 kvadratiniai metrai; • lubų aukštis – 2,5 metro; • sienos turi būti gelžbetoninės, nuo 25 iki 30 centimetrų storio; • sandarios metalinės durys, kurios gali atlaikyti sprogimo bangą; • privalomas elementas yra filtrai, apsaugantys nuo cheminio ginklo atakų. Kai nėra apšaudymo, saugos kambariai virsta įprastu kambariu – darbo kambariu, miegamuoju ar vaikų kambariu.
– Pranas Morkūnas
0
Balsuoti
Idėja - įstatymui. Kiekvienuose namuose/bute/sode privaloma turėti gesintuvą. Kiek gyvybių galima būtų išgelbėti jei po ranka turėtų šį įrankį, kai užklumpa baisus dalykas - gaisras. Tai įrankis, kuriuo esant reikalui ugnį būtų galima pažaboti dar ankstyvojoje stadijoje ir išvengti tragiškų pasekmių.
– Gintarė
0
Balsuoti
Galėtų įrengti slėptuves, bei kalbėti ką reikėtų daryti karo metu, nes manau dauguma Lietuvos žmonių nežino.
– Agnė
0
Balsuoti
SAUGIAU LIETUVOJE- Arūnas Kumpis, Aurimas Navys ir Rimas Armaitis buvę UKRAINOJE kare ir jau papasakojo per YouTube kaip kas vyksta UKRAINOJE ir kaip ruoštis reikia Lietuvai, kad būtų SAUGIAU LIETUVOJE, bet dauguma iš veiksmų priėmėjų labai vangiai arba iš viso nenori girdėti, tad prašau, kad išgirstumėte ir atkreiptumėte dėmesį į jų pasakojimus, patarimus ir išgyvenimus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
– Dovydas
0
Balsuoti
Manau jog reikėtų gerinti virtualiąją infrastruktūrą (angl. digital infrastructure). Reikėtų parengti ženkliai inovatyvesnę programėlą, kurioje būtų įmanoma gauti pranešimus, navigaciją iki artimiausios slėptuvės, vaizdo pagalbą ir instrukcijas.
– Donatas
0
Balsuoti
Svarbiausia, kiekvienam pradėti nuo savęs. Kad kiekvienas pasirūpintume šalia, arčiausiai esančiu, taip grandine rūpestis, kad tęstųsi, ir taip neliktų nei vieno neapsaugo. Jei šalia gyvena kokia vieniša senolė, reikia ateiti ps ją ir vis pasikalbėti , nuraminti, paaiškinti, kaip kas ištikrųjų. Ir jei tikrai kažkas negero atsitiktų tikrai nepalikti vienos. Ir taip kiekvienas turėtume pasirinkti nors po vieną žmogų , kuriuo pasirūpintume.
– Lina
0
Balsuoti
Siūlau Lietuvai įsigyti efektyvius dronų blokavimo įrenginius, tiek oro, tiek vandens. Laukiama puolimo iš rytų pusės, o jeigu atskris dronai nuo jūros, tiesiog nuo laivo ir šimtai vienu metu. Turime jiems pakeliui vieną svarbiausių infrastruktūros įrenginių, dujų saugyklą. Bet svarbiausia manau gynybos dalis yra žmonės, jų motyvacija. Kad gyventojai būtų motyvuoti reikia kelti dabartinę gyvenimo kokybę ir jokių dvigubų standartų ponui ar vargšui. Taip pat turime pradėti didžiuotis savo praeitimi, nuo Kęstučio, Algirdo laikų iki 20 a. partizanų, 1991m. įvykių didvyrių. Pamenu tuos 1991 metus, žmonės ėjo į gatves motyvuoti ir su viltimi, pirma aišku lietuvybės ir tikėjosi pasikeitus valdžiai materialinės gerovė šalyje, tikėjosi kad pradėsime gyventi kaip vokiečiai. Kultūra turi pasijungti filmais, sportas pasiekimais. O tas dabar korumpuotas laukinis kapitalizmas, liberalizmas daro žalą mūsų šaliai. Jei būtų klausimas dėl lėšų gynybai, sakyčiau reiktų apmokestinti darbuotojų komandiruotpinigius, įvesti progresinius pajamų mokesčius, mokesčiai prabangos prekėm, tada atsirastų ženkli pinigų suma investicijai į šalies saugumą. Ir dar vienas pastebėjimas apie vadinamą Trojos arklį Lietuvoje, tokius piliečius vadinamus Mankurtais. Ar kažkam yra žinomą kiek tokių šalyje yra ? bet čia apie paprastus piliečius, o kaip apie tuos kurie gal net dabar valdžioje ir skundė tada į kgb mūsų šalies piliečius, lyg šiol nieko visuomenei nėra nežinoma, tik vienas dabartinis įvykis kaip su Danuku Arlausku. Pabaigai, protingai kažkada Lenkija buvo pasakiusi reikia mums atominio ginklo agresijos sustabdymui, nes agresoriams paprastų savo kareivių nėra gaila, bet jei žinos kad gali atskristi kas į jų rūmus tada susimastytų. P.S. Tik keista kad šitie visi pasiūlymai skelbiami viešai, pasiūlymus skaito visi, ne tik pilietiški lietuviai.
– Robertas
1
Balsuoti
As manau svarbiausiai yra išlikti ramiems ir nepasimetusiems turėti su šeima aptarta plana kur bėgti ar eiti jai kas nutiktu turėti išlikimo krepši ir radije kad girdėti ir klausyti kas vyksta aplink ir laikytis nurodimu tada turėtumėm išlikti saugus ir ramus . Dar dokumentus ir maisto bei vandens ir aptarti su giminaičiais susitikimo vieta bei turėti telefonus bent vieno artimo žmogaus
– Deimante
0
Balsuoti
Mano nuomone, bene svarbiausias gynybos elementas apsaugantis svarbiausius šalies objektus bei miestus yra oro gynybos sistemos, kurių Lietuva realiai neturi. Tai reiškia, kad priešas bet kada gali paleisti raketas ir susprogdinti bet kurį sostinės objektą, pavyzdžiui seimą ar vyriausybę. Toks scenarijus tikrai nesuteikia man saugumo jausmo. Taigi, kokios kalbos gali eiti apie puolamąją techniką, kaip tankai, kai mes neturim jokios svarbiausios technikos gynybai?
– Vincentas
1
Balsuoti
Tai kad apsisaugotum reikia kad karą užbaigtų ukraina. Paaukoti pinigu
– Mantas
0
Balsuoti
Kad pastatyti kameras mieste kad būtu saugu
– Guste
0
Balsuoti
Aš siulau… pastatyti kameras mieste kad butu saugu. Ir Jeigu nebutu saugu tai tos kameros parodytu.☺️????????????????☺️☺️
– Guste
0
Balsuoti
Užsieniečiai (iš rusijos ašies šalių) norintys dirbti ar kaip vežėjai važiuoti per Lietuvą, kad gautų vizą, privalėtų išlaikyti egzaminą (pavyzdžiui kaip regitroje vyksta teorijos egzaminas) apie demokratinius principus, žmogaus teises, diktatūrinius (ypač savo šalių) rėžimus, įvykius nutikusius tose šalyse apie kuriuos jų propaganda nerodo, ekonominius jų šalių valdymo bei korupcinius faktorius kodėl čia jie uždirba daugiau, kaip gauti patikimos informacijos atpažinti propagandą, mūsų istorijos ir rusijos naratyvo iš mūsų perspektyvos. Būtų paruošta medžiaga kurią jie galėtų mokintis savarankiškai, arba eiti į privačius kursus. Egzaminas būtų apmokęstinamas 30~50 Eur už bandymą. Šiuo metu yra bėda, kad atvažiuoja iš baltarusijos / rusijos žmonės kurie čia dirba ir niekina Lietuvą prisiklausę savo žinių. Tokių yra pakankamai daug, iš patirties sakyčiau 15~20% (kurie aktyviai skleidžia rusijos naratyvą) ir tai yra tokio pobūdžio žmonės kurie su didele motyvacija ginklu pultų Lietuvą. Padarius privalomus kursus, būtų net kelios naudos: 1. Dalis žmonių iš tikrųjų pakeistų supratimą kas yra jų šalis pasaulyje ir tie mąstymo pokyčiai per šiuos žmones būtų eksportuojami į jų šalis. 2. Būtų surenkama nemažai pinigų iš egzaminų ir kursų. 3. Butų sumažnta motyvuotų potencialių užpuolikų. Taip pat galima būtų įvesti daug mokesčių kaip baltarusija girdėjau padarė, kad vandeniu purškia transporto priemones kertant sieną už 30 Eurų (sako nuo kiaulių maro dezinfekcija).
– Ignas
1
Balsuoti
Manau būtų gera įdėja daryti periodinius mokymus ginglo naudojimo. Būtų galima skambinti įmonėms pasiūlyti padaryti prezentacijas kaip naudotis ginklu, kaip gauti leidimą ginklui ir t.t Dronų valdymo mokymai tik didžiuosiuose miestuose.... Kodėl ? kur rajonai ?
– Tomas
0
Balsuoti
Jei ateitų diena x, tuomet visų pirma gyventojai atsisuktų į savivaldą. Kuri, neabejotinai pasimestų, tačiau išnaudojant laiką būtų galima pasiruošti blogiausiam ir taip tiek pati savivalda, tiek gyventojai jaustųsi bent dalinai labiau pasiruošę. Mano supratimu, karo lauke vertingas tas, kuris nėra našta ir sukuria pridėtinę vertę. Ir tikrai ne kiekvienas gabėtų paimti ginklą į savo rankas. Taigi, pakėlus paprasto civilio ,,vertę” iki karo lauko paramediko, ne tik padidintume paties asmens išgyvenamumo rodiklius (nes asmuo taptų vertingas dėl savo žinių bei sugebėjimų), tačiau tikėtina, kad susipažinęs su blogiausiu jis gebės realiai gelbėti gyvybes, nebus toks pasimetęs, bus jau mintimis susipažinęs su tokiu scenarijumi. Pradėčiau nuo savivaldos, biudžetinių įstaigų darbuotojų ir visus apmokyčiau karo lauko paramediko funkcijų extremaliomis sąlygomis. Ne eilinių pirmos pagalbos kursų, o šokiruojančių sudėtingesnių atvejų, kai galbūt nėra net tinkamų priemonių pagalbai suteikti ir šoko būsenoje dar tenka kūrybiškai išnaudoti aplinkinį inventorių… Taip vietoje krūvos išsigandusių bei pasimetusių savivaldos asmenų, mes turėtume paramedikų pagalbininkus, kurie patys galėtų žinoti kuo jie gali pasitarnauti.
– Karolina
0
Balsuoti
Kiekvienam žmogui turi būti žinoma ką daryti, kai (jei) Lietuvą užpuls kita valstybė. Manau, kad Lietuvos televizijos bei portalai galėtų susivienyti ir rodyti bei transliuoti per žiūrimiausią laiką, ąk daryti užpuolimo ateju. Taip tokia svarbi informacija pasiektų daugiau piliečių.
– Augustė
0
Balsuoti